Vdes prokurori që po hetonte rastin e vjedhjes së 2.1 milionë eurove nga Thesari

91

Ka ndërruar jetë, prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Enver Krasniqi.
Krasniqi ka ndërruar jetë pasditen e sotme ndërsa lajmi për vdekjen e tij është konfirmuar nga Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale, i cili deklaroi se vdekja ishte natyrale.Enver Krasniqi ndryshe njihej si prokurori që po hetonte rastin e vjedhjes së 2.1 milionë eurove nga Thesari i Shtetit.I NGJAJSHËMKËRKOHET PARABURGIM PËR LUAN KRASNIQIN DHE TË DYSHUARËN TJETËR NGA KËSHILLI PROKURORIALRasti i 2.1 milionëve bëri bujë të madhe, ndërsa hetimi mbi të po vazhdon ende derisa ditë më parë u bë e ditur se shumë llogari bankare ku u transferuan këto para janë bllokuar./Lajmi.net

Comments