VIDEO/ ‘Shkatërroi’ Mc Gregorin, Khabib takohet me Putin-in

521

Luftëtari çeçen Khabib Nurmagomendov arriti të merrte një fitore të merituar përballë luftëtarit tjetër të njohur të UFC-së, Conor Mc Gregor.

Duket se kjo fitore sigurisht që i ka gëzuar të gjithë në Rusi, që përveç se një luftë në ring, pati shumë bujë edhe në deklarata në media.

MÖBEL THEMA

Ndërsa së fundmi duke qenë se bëri krenar Rusinë, Khabib së bashku me babanë e tij kanë drekuar me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

Kryesisht ata kanë biseduar në lidhje me këtë duel dhe Putin i ka shprehur përgëzimet e tij Khabibit.

Comments