Vjosa Osmani për bllokimin e ligjit anti-Covid: E turpshme!

115

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot ka thënë se bllokimi i ligjit për luftimin e Covid-19 në Kuvendin e Kosovës është veprim i turpshëm nga ana e deputetëve.

MÖBEL THEMA

Osmani tha se ky ligj do të mundësonte zbatimin e duhur dhe të ligjshëm të masave parandaluese të virusit.

“8 persona vdiqën vetëm dje për shkak të # covid19. Megjithatë, Qeveria e Kosovës dhe shumica e partive të koalicionit po bllokojnë miratimin e ligjit anti-covid, i cili do të mundësonte zbatimin e duhur dhe të ligjshëm të masave antivovative. E turpshme!”, tha ai./IndeksOnline/

Comments