Vuçiq: Bisedë e vështirë në samitin e Parisit, dialogu shtyhet për të enjten

73

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se kishte një bisedë të vështirë në samitin virtual të Parisit midis Serbisë dhe Kosovës, dhe se vendi i tij “kishte një pozicion të ndryshëm nga të gjithë pjesëmarrësit”.

MÖBEL THEMA

Ai deklaroi se vazhdimi i dialogut u shty për të enjten dhe se një video-konferencë do të mbahet në Bruksel të dielën.

“Shqiptarët erdhën me kërkesa maksimale”, tha ai, raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova.

Comments