Lajme, Top Lajm — September 13, 2017 at 12:51 pm

Zaev e fton në kafe Gruevskin për zgjedhje të lira

by

Burgosja nuk është punë e pushtetit ekzekutiv, është punë e jurisprudencës. Me gjithkënd do pija kafe dhe do kisha biseduar edhe me liderin e opozitës.

Dialogu patjetër t ekzistojë, por secili të përgjigjet për të bëmat, ka thënë kryeministri Zoran Zaev në emisionin në TV24.

Ai ka thënë se do ishte mirë me Gruevskin të pinë kafe para zgjedhjeve për zgjedhje fer dhe demokratike.

Zaev ka premtuar luftë kundër korrupsionit dhe ka porositur se ai që ka gabuar sipas ligjit dhe duhet të përgjigjet, transmeton Medial.mk.