SONDAZH/ ‘France Football’ zbulon fituesin e ‘Topit të Artë’

209

Image result for ronaldo messi

Moebel THEMA

Megjithëse Cristiano Ronaldo fitoi Champions Leaguen dhe Kampionatin Europian tifozët në mbarë botën mendojnë që Messi meriton të fitojë çmimin e ‘Topit të Artë’.

Ky është përfundimi i sondazheve më të fundit të organizuara nga mediat më të mëdha spanjolle madje edhe ato franceze.

Së fundmi është e përditshmja “France Football” e cila ka hapur një sondazh ku 35% votojnë për Messin, befasia është lojtari i Leicesterit, Riyad Mahrez i cili ka marrë 29% të votave ndërsa vetëm vendi i tretë për Cristiano Ronaldon me 25% të votave.

Më parë Messi befasoi të gjithë pasi fitoi duelin tjetër në sondazhin e të përditshmes “Marca” e cila dihet që vizitohet shumë nga

Comments