AHMETI E VLERËSOI TAKIMIN ME EURODEPUTETËT SI TË DOBISHËM, NUK PËRJASHTON MUNDËSINË PËR PËRBALLJE TELEVIZIVE ME THAÇIN

162

Takimi i dytë i euro deputetëve ka qenë me liderin e integristëve Ali Ahmetin. Lideri i BDI-së këtë takim e ka vlerësuar si të dobishëm dhe përmbajtësor. Eurodeputetët sipas Ahmetit kanë qenë të interesuar për zbatimin e Marrëveshjes së Shkupit, si dhe realizimin e zgjedhjeve ferr dhe demokratike. I pyetur nga gazetarët se a është i gatshëm të përballohet me Thaçin në debat televiziv dhe a frikësohet nga një debat i tillë, Ahmeti është përgjigjur se është duke shqyrtuar ketë mundësi dhe se nuk ka asnjë arsye për t’u frikësuar. Takimin e radhës eurodeputetët do ta kenë me liderin e LSDM-së Zoran Zaev dhe atë të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevskin.

Comments