Aksident fatal në Tiranë, një person përplaset nga automjeti dhe ndërron jetë në spital

361

Moebel THEMA

Një aksident i rëndë me pasojë një të vdekur ka ndodhur gjatë mbrëmjes së sotme në Tiranë.

Aksidenti tragjik ka ndodhur sonte rreth orës 19:05, në rrugën “Dritan Hoxha”, tek semafori që kthehesh për në Laprakë.

Një automjet  me targa AA 422 MS që  drejtohej nga A.C., dyshohet se ka aksidentuar këmbësoren A. B., 58-vjeçe, e cila u dërgua në QSUT, por  ka ndërruar jetë në spital si pasojë e plagëve të marra.

Drejtuesi i mjetit është ndaluar në flagrancë dhe është shoqëruar nga shërbimet e Qarkullimit Rrugorë Tiranë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Comments