Aksident në rrugën Gostivar – Tetovë, plagosen 3 persona

505

aksident-620x330

Sot, rreth orës 14 e 30 minuta, në rrugën Gostivar-Tetovë, ka ndodhur një aksident që u përfshin dy makina tëpasagjerëve.

Siç njofton policia, njëra makinë ishte e tipit “Audi” me targa të Tetovës, drejtuar nga B.D (29) nga Reçica e Madhe dhe makina “Reno” në targa të Gostivarit, e cila është drejtuar nga M.A. 60-vjeçar nga Gostivari, njofton TetovaSot.

Nga goditja e Renos në pjesën e pasme të “Audi” me lëndime e pësuan të dy shoferët dhe një pasagjerë në Audi, V.A. (29), gjithashtu nga Reçica e Vogël, të cilët u dërguan në spital në Gostivar për të përcaktuar llojin dhe natyrën elëndimeve dhe ndaj të cilëve i është dhëna ndihma e duhur mjekësore.

Me autorizim të prokurorit publik, inspektim ka kryer Sektori i Punëve të Brendshme të Tetovës.

Po merren masa dhe aktivitete për të përcaktuar shkakun, rrethanat që kanë ndodhur dhe gjithçka që lidhet me të./TetovaSot/

Comments