Nga Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë bëjnë të ditur se, një person ka vdekur dhe një tjetër është lënduar në aksidentin që ka ndodhur mbrëmë në rreth orës 1, në rrugën lokale Sedlarevë-Merovë.

Sipas SPB-së në Tetovë, B.K (32) nga Shkupi deri tani për arsye të pa njohura ka humbur kontrollin mbi makinën e tij “BMW”, dhe ka dalë nga rruga duke rënë në thellësi 20 metra në një terren të paarritshëm.
Drejtuesi i makinës ka ndërruar jetë në atë vend, ndërsa bashkëudhëtari i tij S.G (40) nga Shkupi, ka marrë lëndime më të lehta, është dërguar në spitalin klinik në Tetovë, kumë pas është lëshuar për kurim shtëpiak.

“Në koordinim me prokurorin publik, hetim në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi i SPB-së Tetovë, me urdhërin e të cilit trupi i të vdekurit është dorëzuar për obduksion. Po punohet në zbulimin e arsyeve të aksidentit”, deklaroi Marjan Josifovski.