Alaves trondit Barcelonën .I ” grabit” fitoren në Kamp Nou

228

Image result for Barcelona alaves
Barcelona befason ndërsa Alaves do ta mbajë mend gjatë këtë mbrëmje triumfi .Duket e pabesueshme por ndodhi befasia raporton Faktiditor.Vetëm Luis Enrique e di arsyen përse hodhi në fushë një skuadër ku mungonin të gjitha yjet përvecse Neymar që nuk shpërfaqi asgjë.Te vetmen gje kishte floket e bardha por naten e zeze.Aq më tepër kur golin për katalanasit e shënoi një mbrojtës .Barcelona gjithnjë e vuan kur luajnë kombëtaret dhe kjo u pa edhe të shtunën.Tre herë Alaves depërtoi në zonën e Barcelonës dhe shënoi dy gola.Vendasit shpërfaqën edhe një ndeshje ku calon vija e mbrojtjes, një problem që është i hershëm.Kampionati sapo ka filluar dhe gjithcka mund të rikuperohet ndërsa për Alaves cdo pikë e tillë e marrë pa e konsideruar është një mundësi më shumë për mbijetesën në fund./Faktiditor/.

 

Moebel THEMA

https://www.youtube.com/watch?v=OCL98Sl3Ivo

https://www.youtube.com/watch?v=ED8itJe-Ub4

Comments