Ancelotti flet pas fitores: Rezultati nuk ishte i rëndësishëm për Bayernin

355

Ancelotti flet pas fitores: Rezultati nuk ishte i rëndësishëm për Bayernin

Bayern Munchen në stadiumin ‘Alianz Arena’ ka mposhtur 1:0 Atleticon e Madridin, me golin e shënuar në pjesën e parë nga Robert Lewandowski.

Por trajneri i italian e bararezeve, Carlo Ancelotti,  eshte pare i qete pas fitores.

“Mendoj se luajtëm mirë. Kishim kontroll të mirë të ndeshjes dhe ndërpritem kundërsulmet e tyre. Në fund rezultati nuk ishte i rëndësishëm, por performanca na jep vazhdimësinë për ndeshjet e ardhshme”, ka deklaruar Ancelotti.

Comments