Ardian Nuhiu trajner i ri i KF Shkëndija?

482

Me përfundimin e kampionatit 2022/2023 të futbollit në Maqedoninë e Veriut, në të cilën Struga Trim Lum doli kampion, ndërsa në vendin e dytë dhe të tretë dolën Shkupi dhe Shkëndija.

Opinioni tanimë është i njoftuar se në ndeshjen e fundit të kampionatit trajneri kuqezi Qatip Osmani dha dorrëheqje të revokueshme e cila ishte pranuar edhe nga drejtuesit e klubit. Pra tani kur ekipi gjendet në pushim drejtuesit e klubit janë kërkim ta zëvendsit të Qatip Osmanit . Nëpë kulorate ntë ndryshhme qarkullonte emri i Ismet Munishit, është ofruar një trajner boshnjak Kemal Alispahiq, por si duket posti I trajnerit do ti besohet Ardian Nuhiut ish trajner i FC Shkupi dhe Drityës së gjillanit dhe ish futbollist i ekipit kuqezi.

Duke marr para sysh se kuqezionjtë tetovar me 1 qershor nisin përgatitjet për garat në Konferencë ligë dhe kampionatin e ri 2023/2024, atëherë zgjedhja e trajnerit duhet të bëhet sa më shpejt dhe në bashkëpunim me te edhe të sillen përforcime apo freskime të reja të nevojshme në disa reparte të ekipit.

/KlanMacedonia/

Comments