Argjentina rikthen në stol trajnerin e njohur

339

Pas një Botërori tjetër zhgënjyes në Rusi, Argjentina shkarkoi nga puna trajnerin Jorge Sampaoli, duke e cilësuar si fajtor për rezultatet zhgënjyes.

Sipas “Tuttosport”, Federata nuk ka ngurruar për të gjetur një trajner të ri dhe së shpejti pritet që të bëhet zyrtarizimi.

LEXO EDHE:
VIDEO/ A e vodhi medaljen kjo grua? FIFA sqaron ngjarjen gjatë ceremonisë
Trajneri i ri që do të udhëheqë Argjentinën në ndeshjet e radhës, do të jetë Joze Nestor Pekerman i cili aktualisht është trajner i Kolumbisë.

Për Pekermanin, emërimi në krye të stolit argjentinas, do të ishte një rikthim, duke qenë se ka drejtuar skuadrën bardhekaltër në vitet 2004-2006.

Ai ka arritur të fitojë në konkurrencë ndaj Almeidës dhe Garesës të cilët gjithashtu shiheshin si pretendentë për stolin.

Nga ana tjetër, drejtimin e Kolumbisë, pritet ta marrë Osario.

Comments