Arrihet marrëveshja për Mustafin

199
mustafi_1470912289-3986497

Shkodran Mustafi ka arritur marrëveshje me skuadrën e Arsenalit

Skuadra e Arsenalit ka avancuar bisedimet me mbrojtësin e Valencias, Shkodran Mustafi, me të cilin thuhet se ka arritur marrëveshje.

 

Sky Sport shkruan se, bisedimet do të vazhdojnë edhe sot me Valencian, pasi lojtari tashmë është pajtuar me kalimin e tij në Eirates.

Arsenal për shërbimet e Mustafit do të paguaj 35 milionë euro dhe do të jetë shqiptari i dytë që transferohet gjatë kësaj vere, pas Granit Xhakës që u transferua për 45 milionë euro nga Borussia Monchengladbac
Comments