Arsenali i pandalshëm, shkatërron Ludogoretsin

326

Arsenali i pandalshëm, shkatërron Ludogoretsin

Moebel THEMA

Arsenali ka vazhduar me formën e lartë në të gjitha garat.

Ekipi i Arsene Wengerit ka shënuar fitoren e shtatë rresht në të gjitha garat, pasi ka mposhtur Ludogoretsin 6 me 0 në Ligën e Kampionëve.

Alexis Sanchez, Theo Walcott, Alex Oxlade-Chamberlain dhe Mesut Ozil me hat-trick ishin golashënuesit e fitores së thellë të “Topçinjve”.

Në Grupin A përpos këtyre dy ekipeve bëjnë pjesë edhe PSG e Baseli. Arsenali prin me 7 pikë, aq sa ka edhe PSG. Baseli e Ludogoretsi kanë nga një pikë.

https://youtu.be/01f2X78OoT0

Comments