Atletico Madridi e etur për Costan

335

Atletico Madridi është e vendosur ta blejë sulmuesin e Chelseat, Diego Costan.

Mediet britanike raportojnë se klubi nga “Vicente Calderone”, është i etur për ta rikthyer në skuadër ish-yllin e tyre.

Costa nuk është në planet e trajnerit te Chelseat, Antonio Contes dhe tashmë lojtari është duke i shqyrtuar ofertat tjera.

Spanjolli ka deklaruar se do të dëshironte një kthim tek Atletico nga e cila ishte larguar në vitin 2014, edhe pse 28-vjeçari nuk do të ketë lojë deri në muajin janar pasi që Atletico derisa t’i hiqet ndalimi për transferimi.

Comments