Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola në tregun e ardhshëm synim kryesor e ka sulmuesin e Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang.

Sipas mediave britanike, babai i Aubameyang-së, Pierre, verën që shkoi ka biseduar me klubin anglez për transferimin e yllit te Dortmundit, por marrëveshja nuk u arrit dhe lojtari mbeti në Bundesligën gjermane.

Por siç shkruajnë mediat në ishull, javët e fundit ka pasur sërish kontakte mes Aubameyang dhe Cityt, i cili kërkohet edhe nga Manchester United dhe Chelsea.