‘Baci’ e mbanë fjalën, i dorëzon banesat për familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri!

332

Deputeti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli së bashku me kryeministrin shqiptar, Edi Rama, vëllezërit e mi Afrimin dhe Rrahimin, dhe bashkëpunëtorët e tij Valonin, Nelsonin, Dritonin dhe koperuesit tjerë, sot në Thumanë dorëzuam banesat e ndërtuara për familjet e prekura nga tërmeti. 

May be an image of 15 people and road

Moebel THEMA

“Nga afër, përjetuam pamjet transformuese të këtij blloku të mrekullueshëm banimi të ndërtuar sipas normave strikte europiane, pra një ambient me ndërtesa moderne, ngjyra të bukura, shëtitore, hapësira të gjelbra, lodra për fëmijë, hapësira për aktivitete tregtare, për aktivitete biznesi të ri etj.  Financimi i projektit (mbi 1.250.000) është realizuar nga Fondacioni “Behgjet Pacolli”.  Gjej rastin të falënderoj familjarët e mi, bashkëpunëtorët, dhe të gjithë ata që morën pjesë në punë për realizimin e kësaj vepre të rëndësishme humanitare.

May be an image of 10 people, people standing, suit and outdoors

Zoti i bekoftë familjet shqiptare kudo që janë”, ka shkruar ai në Facebook. /Indeksonline/

Comments