“Ballistët” solidarizohen me viktimat e përmbytjeve- Foto

168

Shkëndija e Tetovës hapi sezonin me një minutë heshtje për të nderuar viktimat e përmbytjeve në lagjet shqiptare Hasanbeg dhe zonat tjera në Shkup transmeton Faktiditor.Madje biletat e shitura të kësaj ndeshjeje janë dedikuar për qëllime humanitare për familjet që pësuan më keq me humbjen e familjarëve të tyre dhe dëmeve të shumta materiale.Në këtë vijë të mbështetjes kanë qenë edhe tifozët e Shkëndijës që njihen me emrin “Ballistët” të cilët kanë mbajtur një pankartë të madhe ku shkruhej ” Me Shkupin” /Faktiditor/.

Comments