Barca shkatërron Sampdorian pjesën e parë-Video-Foto

156


Barcelona shkatërron Sampdorian në pjesën e parë në Gamper Cup që zakonisht luhet para fillimit të kampionatit të ri transmeton Faktiditor.Ishte Luis Suarez që hapi rezultatin nga nje pasim maestral i Messit, ndërsa më pas Messi bëri magjinë me dy gola.Por c’është e vërteta aksionin më të mirë me disa pasime e bënë mysafirët nëpërmjet Muriel që e konkretizoi në gol këtë aksion prej magjistarësh.
Barca si zakonisht kontrolloi thuajse gjithë pjesën e parë në një ndeshje ku shkëlqeu Digne një mbrojtës i majtë që ishte perfekt dhe tregon se Jordi Alba do ta ketë të vështirë me të në konkurencë.Faktiditor/.

Ndiqni te gjithe golat nga pjea e pare:

 

https://www.youtube.com/watch?v=-5DZOWCA7PE

https://www.youtube.com/watch?v=fYox-Vc-d0Y

https://www.youtube.com/watch?v=GD7j4E19FWc

https://www.youtube.com/watch?v=jVKiz1Xs2jg

Comments