Barcelona dhe Manchester Citykanë publikuar formacionetzyrtare, para takimit të tyre të vlefshëm për Ligën e Kampionëve.

City: Bravo, Zabaleta, Otamendi, Stones, Kolarov, Fernandinho, Gundogan, Silva, Sterling, Nolito, De Bruyne.

Barcelona: Stegen, Mascherano, Piqué, Umtiti, Alba; Busquets, Iniesta, Rakitic; Messi, Suárez, Neymar.