Barcelona fiton më në fund, City në vendin e dytë, Menchengladbach në Uefa League

239

Image result for Barcelona monchengladbach
Barcelona jep plot katër gola dhe fiton më në fund në ndeshjen e pestë pas katër barazimesh duke i dhënë fund një ecurie negative transmeton Faktiditor.ch.Protagonisti i mbrëmjes në Ligën e Kampionëve ishte turku Arda Turan që shënoi tre gola ndërsa rezultatin më herët e kishte hapur Messi .Barcelona arrin që shkojë në kuotën e 15 pikëve në ndërkohë që Borusia Menhengladbah shkon në Ligën Uefa si e treta ne grup .Barcelona luajti me një formacion të kombinuar ku mungonin shumë yje përfshirë Neymar, Suarez dhe të tjerë.Në anën tjetër në po të njëjtin grup Manchester City gjithashtu në krizë luajti baraz me Celtikun në një ndeshje që nuk kishte ndonjë vlerë për shkak se skuadra e Guardiolës kishte siguruar vendin e dytë ndërsa Celtic mbaron këtu garimin në mënyrë të dështuar./Faktiditor.ch/.

Moebel THEMA

https://www.youtube.com/watch?v=z8rogAB-lR0

Comments