Barcelona i vendos Neymarit klauzolën më të çuditshme në futboll

467

bnvn
Neymar sot ka nënshkruar kontratë të re me Barcelonën, që e mbanë atë në ‘Camp Nou’ deri në vitin 2021.

Në kontratën e re, Barcelona i ka vendosur një klauzolë interesante brazilianit.

Skuadra që dëshiron ta transferojë Neymarin pas vitit të parë të vazhdimit të kontratës, i duhet t’i paguajë Barcelonën 180 milionë funte.

Kjo shifër rritet në 200 milionë funte në vitin e dytë, dhe 225 milionë funte në vitin e tretë.

Në verën që shkoi, Neymarin dështuan ta transferojnë Manchester City dhe PSG.

Comments