Barcelona mbyll me fitore pjesën e parë ndaj Atetikos -Video

269

Image result for Barcelona Atletico madrid 21 09 2016

Moebel THEMA

Barcelona shënon përmes Ivan Rakitiç duke mbyllur gjithcka për pjesën e parë në një ndeshje të dominuar nga blaugranat, por mbrojtja e përkryer e Atletikos nuk lejoi të ketë më shumë gola raporton Faktiditor.Atletiko herë pas here shfrytëzoi kundërsulmet përmes sulmuesve të shpejtë Griezman dhe Karasko por nuk mundën të bëjnë dicka më shumë sidomos kur ky i fundit bëri një goditje nga distanca por Ter Shtegen nuk i dha mundësinë për të festuar .Lojtari më i ekspozuar në pjesëne parë ishte Andres Iniesta, i magjishëm në mesfushë .Në fakt ishte pikërisht asisti i tij dhënë kroatit Rakitic që zhbllokoi rezultatin në fund të pjesës së parë./Faktiditor/.

 

https://www.youtube.com/watch?v=jsL5YfzRLP8

Comments