Barcelona përmbys gjithcka kundër Sevillës, Messi protagonist

173

Image result for sevilla barcelona
Sevilla i përkiste pjesës së parë ndërsa Barcelona të dytës.Në fakt të dy skuadrat vinin nga ndeshjet e mesjavës në Ligën e Kampionëve, që ndikoi në ritmin e ndeshjes transmeton Faktiditor.ch.Barcelona ka mundur të pësojë në pjesën e parë por në të dytën ka mundur ta thellojë shumë rezultatin.Katalanasit përmbysën gjithcka kur Vitolo pas një gabimi që bëri Sergio Roberto e shfrytëzoi për të kaluar në epërsi.Më pas ishte një kudërpërgjigje në fund të pjesës së parë pas një aksioni perfekt kur Neymar pason te Messi dhe ky i fundit nuk gabon në të tilla raste.Në pjesën e dytë Barcelona përmes Messit dhe Denis Suarez bënin diferencën dhe ishte pikërisht asistimi i Messit ndaj Suarezit tjetër që nuk di të gabojë për të përmbysur gjithcka dhe për të fituar njërën ndër ndeshjet më të vështira të sezonit dhe për të ruajtur hapin me Realin për luftën e madhe të titullit që do jetë një betejë e ashpër deri në fund./Faktiditor/.

https://www.youtube.com/watch?v=t2yIX6jD_jU

https://www.youtube.com/watch?v=VfS89rzIwXw

Comments