Barcelona vuan dhe fiton ,Granada e fundosur rreziston-Video

385

Image result for Barcelona Granada
Barcelona vuajti shumë ndërsa Granada rezistoi me gjithë forcë.Ndeshja përfundoi me vetëm një gol që shikuar në renditjen tabelare do të ishte e paimagjinueshme kur pritej që skuadra katalanase të shënonte tejmase transmeton Faktiditor.Ishte Rafinha që edhe kësaj rradhe doli mbi treshen magjike të Barcelonës Messi-Neymar-Suarez që bëne  një ndeshje për tu harruar.Një gol, por një gol, edhe atë perfekt në një mënyrë të vecantë të Rafinhas që i sjellë klubit tre pikë të cmuara për të forcuar kreun dhe për të bërë një betejë të ashpër me rivalin Real Madrid deri në fund të sezonit për të fituar titullin në La Liga./Faktiditor/.

 

Comments