BEXHETI për “Fokus”: BDI do ia kthen shpinën VMRO-së në qeverinë e ardhshme

159

BEXHETI për

Njohësi i mirë i rrethanave politike në vend, Abdulmenaf Bexheti ka thënë në një intervistë në “Fokus” se “BDI e para do ia kthen shpinën VMRO-DPMNE-së kur do sheh se Gruevski nuk do mund të formojë qeveri”.

Bexheti mes tjerash në këtë intervistë thekson se që moti nuk është në politikë, por ka mbështetur ndryshime politike që sipas tij do i sigurojë faktori shqiptar nëse në zgjedhjet e ardhshme parlamentare VMRO-DPMNE dhe LSDM i afrohen njëra tjetrës me vota.

Bexheti momentalisht është profesor në UEJL dhe anëtar në ASHAM, ndërsa në opinion është i njohur si një nga ekspertët më të mëdhenj të financave publike

Comments