BMW zbulon çmimin dhe datën e lansimit të X7-it

197

BMW ka zgjeruar linjën e SUV me një model të ri X7, transmeton koha.net.

BMW X7 do të jetë i madhësisë së plotë të modeleve SUV, me shtatë ulëse, ndërsa premton të jetë luksoz e të sfidojë Range Roverin e Mercedes-Benzin GLS.

Blerësit mund të zgjedhin motorin me gjashtë apo tetë cilindra, me diesel dhe benzinë, plus një tjetër hibrid, transmeton koha.net.

Çmimi startues i tij do të jetë nga 83 mijë euro, ndërsa do të dalë në shitje në vitin 2018.

Comments