Brenda 24 orëve kanë ndodhur dy vdekje të dyshimta në Kosovë

166

Brenda 24 orëve kanë ndodhur dy vdekje të dyshimta në Kosovë

Një serbe e moshuar nga Zubin Potoku është gjetur e vdekur në afërsi të urës së lumin Ibër. Njësitë përkatëse kanë dal në vendin e ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin.

Kurse, në Prishtinë një person është dërguar në Qendrën emergjente pa shenja jete. Njësitë e forenzikës në vende ngjarje kanë gjet dhe konfiskuar një revole me tetë fishekë dhe një gëzhojë.

Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti po hetohet nga Policia.

Comments