Bukuroshja kosovare në “Little King – Queen World 2016”

329

 

viza-e-aneses-720x420

Bukuroshja kosovare Anesa Sylejmani është zyrtarizuar nga presidentët e garave ndërkombetare LKQW – LPPW, z. Yordan Bachvarov dhe z.Desislav Koprivski.

Sidrita Sadikaj, drejtoresha nacionale për Kosovën dhe Shqipërinë për garat ndërkombëtare të bukurisë dhe talenteve për femije, ka përzgjedhur Sylejmanin.

Anesa sot është pajisur me vize bullgare nga Ambasada bullgare ne Prishtine. Ajo ka marre edhe urimet e stafit te ambasades bullgare: “Ambasadore e vogel e Kosoves, te na kthehesh me kurore ne Kosove “

Drejtoresha Sadikaj për Botapress tha: “Jam e lumtur qe çdo vit, femijet shqiptarë jane pjese e garave nderkombetare ne bote. Kam besim te madh per Anesen qe do të perfaqesoje sa me denjesisht Republiken e Kosoves ne mesin e femijeve te botes. Suksese ekipit shqiptar Kosovo & Albania qe une drejtoj. Suksese Anesa, Arnisa, Sara!”

Comments