Çakalla godet ashpër Zaevin: Çfarë kërkon vrasësi Verushevski në krah të tij

176

Moebel THEMA

Avdil Jakupi,i njohur si komandant Cakalla ka dërguar një letër në adresë të agjencisë së lajmeve INA, e cila i drejtohet liderit të opozitës maqedonase, Zoran Zaev.

Leter te Hapur Zoki Zaevit

,,,Dje ne Ball Te Lsdm Printe Vrasesi I Ushtareve NATOs Ne Sopot. Mos te Bohet Budall Me Zorr ,,,,,,,Ali Ahmeti ,,,,,Verushevski Ka Urdhru Dhe Vra Ushtaret E NATOs ne Sopot ,,,Kadasht mem Montu ,Mua Personalisht Por Fatmirsisht ,,,,Ate moment une Kam qene me ,,,,,Ambasadoret ,,,,Batler,Megkarti ,Dhe Gyzbert,,,E kur ka kuptu Verushevski ,,,,o terheq Por Pak dit Pas ,,Verushevski Kidnapon ,,,,Avni Ajetin ,nga kumanova dhe Detyron me dhun me Deshmu se Une ,Abdul jakupi ,Naim Halili ,Agim Beluli,Xhemail Hyseni,Adnan Rexhepi ,Rami Rexhepi ,Shefket Rexhepi ,,Fadil Ibishi ,,,U montuam Gjoja kem minu Trenin Athyn Beograd ,,,,U denuam me Qindra Vite Burg ,,,,,Por un Hapur them se Ushtaret e NATOs Jan Vra Me Urdher Te Verushevskit dhe Me Leje E Dije Te Ali Ametit ,,,,Mos U Shtyrni Budalla nuk Jeni qlirimtare As ty Verushevski qe Dje Marshove Ne Ball Te Lsdm s ,As ty Ali Ameti qe Mshehe dhe Mbrojte Autorin e Vertet te Rastit Sopot ,,,,,Un At koh dola n mal kaqak por isha I Montuar nga ju E un a Kam qen dhe Jam I Pastert por Ju Jeni Ata qe Keni Msheh Vrasjen she Krimin Un Tash 13 Vite Po Vuaj pa Faj dhe Fakte Porr Jam kok Lart Para Sopotaeve qe I Motet ne Qaf Ty Ali Me VeruShevskin .

Comments