Cavani shënon dhe solidarizohet me Chapecoenses, por gjyqtari bën diçka të turpshme (VIDEO)

147

Edinson Cavani solidarizohet me klubin e Chapecoenses.

Uruguaiani realizoi nga penalltia në ndeshjen ndaj Angers dhe më pas zbuloi fanellën “Forca ACF”, duke e mbështetur ekipin brazilian.

Përkundër këtij gjesti shembullor, Cavani u ndëshkua me karton të verdhë, përcjellë “Lajmi.net”.

Ky veprim i Cavanit është përshëndetur nga komentuesit në rrjetet sociale.

Comments