Çfarë thuhet në raportin e policisë për arrestimin e Feros për dhunë në familje

1,898

Reperi i njohur nga Gjilani, Feronit Shabani i njohur si Fero është arrestuar dje për dhunë në familje, shkruan Gazeta Express.

Rasrti është konfirmuar edhe nga policia e Kosovës.

Ai dyshohet se e ka sulmuar fizikisht dhe e ka kanosur gruan e tij, Arbenita Ismajli.

Me vendim të prokurorit ai është dërguar në mbajtje.

“Gjilan 11.07.2023 – 11:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje, ka sulmuar fizikisht dhe ka kanosur viktimën femër kosovare. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë se Arbenita e shqetësuar është larguar nga banesa ku bashkëjeton me të dyshuarin dhe vajzën e tyre dhe ka kërkuar ndihmën e Policisë së Kosovës.

Sipas dëshmisë së Arbenitës, Fero e ka kërcënuar edhe me jetë, duke i thënë se do e vrasë nëse ia merr vajzën.

Comments