Çfarë tragjedi do përjetonte Bota. Lajmi tronditës, Messi ishte 18 minuta larg vdekjes

240

Çfarë tragjedi do përjetonte Bota. Lajmi tronditës, Messi ishte 18 minuta larg vdekjes

Daily Mail ka bërë publik një lajm shokues që mund të ishte një tragjedi për yllin e Barcelonës, Lionel Messi.

Lionel Messi ishin vetëm 18 minuta larg nga vdekja, kur ai fluturoi dy ajnë më parë me avionin bolivian që përjetoi tragjedinë ku humbën jetën 77 persona nga skuadra braziliane e Chapecoense.

Raportet e reja pretendojnë futbollisti argjentinas dhe shokët e tij ishin në ajër për më shumë se katër orë – në bordin e një avioni që mund të fluturojë me një sabrator të plotë të karburantit për vetëm për 4 orë e 22 minuta.

Portali Brazilian “Folha de Sao Paulo” pretendon se kur ekipi argjentinas fluturoi në avion më 11 nëntor, ajo kishte vetëm një diferencë 18 minuta kohë para se të bënte uljene sigurtë.

Fluturimi nga Brazili të kryeqytetit argjentinas Buenos Aires, pas kualifikuese të Kupës së Botës e ekipit kundër Brazilit, kishte si kohë fluturimi ajror për katër orë e katër minuta.

Autoritetet argjentinase insistojnë se ka një një diferencë prej 45 minutash midis gjatësisë së fluturimit dhe kapacitetin e karburantit.

Comments