Champions League /Shorti tregohet i pamëshirshëm, të mëdhenjtë përplasen në grup

367

 

UEFA-Champions-League

Është hedhur sot në Monako të Francës shorti i Champions League për sezonin e ri 2016-2017. Shorti është treguar sërish i pamëshirshëm për Bayern Munchen duke e vënë në të njëjtin grup me Atletiko Madrit, në Grupin D.

Ndërkohë që Pep Guardiola do të luaj kundër ekipit të tij, pasi manchester City bën pjesë në grupin C sëbashku me Barcelonë.

Një tjetër përplasje interesante është dhe ajo grupit F, pasi përballë njëra-tjetër do ë jenë Real Madrit dhe Borussia Dortmund.

Ndërkohë në grupin A PSG ndeshet me Arsenalin. Në grupin H, Juventusi me Sevilian dhe në grupin B, Napoli e Benfikën dhe në grupin E CSKA Mosk me Bayern Leverkusen.

Grupi A

Paris St.Germain

Arsenal

Basel

Ludogorets

Grupi B

Benfika

Napoli

Dinamo Kiev

Beshiktash

Grupi C

Barcelona

Man.City

Borusia Munchegladbah

Celtic

Grupi D

Bayern Munchen

At.Madrit

PSV Eidhoven

Rostov

Grupi E

CSKA Moska

Bayern Leverkusen

Totenham

Monako

Grupi F

Real Madrit

Borussia Dortmund

Sportin Lisbon

Legia Varshav

Grupi G

Leicester City

Porto

Club Brugge

Kopenhagen

Grupi H

Juventus

Sevilla

Lion

Dinamo Zagreb

 

Comments