Çifti vritet për një borxh 20 lekë, tre fëmijë jetim 

214

 

epa05406994 Indians carry the body of 19-year-old Indian Tarishi Jain, one of the victims in the Dhaka attack, for cremation at Gurgoan, India 04 July 2016. A terrorist attack at a popular restaurant in Dhaka, Bangladesh on 01 July left 22 hostages dead and several injured. Bangladeshi authorities have disclosed the identity of the 22 dead people of whom nine were Italian, seven Japanese, one Indian and five Bangladeshi including one US-born. The police authority said the dead gunmen were the members of local militant group Jamautul Mujahedin (JMB). Military commandos killed six gunmen and rescued 13 hostages alive during the attack, while the Prime Minister Sheikh Hasina announced a two-day national mourning for the victims.  EPA/RAJAT GUPTA

Një burrë në Indi dhe gruaja e tij janë vrarë për një borxh prej 15 Rupie (22 cent, rreth 20 lekë). Ngjarja ka ndodhur në Uttar Pradesh, raporton BBC.

Autori i vrasjes së dysfishtë ishte Ashok Mishra, pronar i një dyqani ushqimor në vend.

Pak ditë më parë, çifti kishte marrë në dyqanin e Mishra-s tre pako biskota për fëmijët e tyre. Të enjten, pronari kërkoi që ata të paguanin, por çifti i tha se do t’i paguante në darkë, pasi për momentin nuk kishin para.

Pas kësaj, Mishra shkoi në banesë dhe morri një sëpatë me të cilën ekzekutoi çiftin. Pas, krimit, autori u vu në pranga./Syri.net/

Comments