Daliq: Unë nuk bëra asgjë, këta djem nuk janë normal!

293

Zlatko Daliq ka shprehur emocionet e tij pas kualifikimit të Kroacisë në finale të Kupës së Botës.

Kroacia ka arritur të kualifikohet për në finale të Kupës së Botës, duke e mposhtur në gjysmëfinale Anglinë me rezultat 2:1.

Trajneri Daliq për këtë sukses ka përgëzuar lojtarët, duke thënë se ata nuk janë “normal”.

“Urime për djemtë e mi, ata nuk janë normal. Unë nuk bëra asgjë, të gjithë atë e bënë djemtë e mi. Krejt është fantazi se si ata luftuan dhe se si ata kanë vrapuar. Në sajë të tifozëve tanë në mbarë botën, në Kroaci dhe Bosnje”, ka thënë Daliq./Lajmi.net/

Comments