Deklarata e Krasniqit, feministet propozojnë protestë në bikini para xhamisë (Foto)

230

Grupi “Feminizmi shqiptar” në facebook, kanë reaguar ndaj deklaratës së Shefqet Krasniqi, ku ai dëgjohet në një video duke thënë se gratë dhe vajzat që zhvishen janë “prostituta”.
Feministet kanë kërkuar që të gjendet një metodë për dënimin e hoxhës, ndërkaq kanë propozuar edhe një protestë para xhamisë, transmeton lajmi.net

Një nga feministet ka shkruar “Ne bikini para xhamise?”, duke marr pëlqimin e tjerave, ndonëse e pranojnë se do të duhej guxim i madh për të protestuar në një formë të tillë.

Ndërkaq, një tjetër feministe ka propozuar që të postohen fotografi në bikini me mbishkrimin “UnëNukJamPrositutë”.

Deklarata e Krasniqit ka nxitur reagime të shumta në rrjetet sociale, ndonëse ai vet e ka mohuar një gjë të tillë. /lajmi.net

feministet

 

Comments