Derbi italian Napoli-Milan spektakël dhe gola por edhe kartona të kuq

323

Image result for Napoli AC Milan 4: 2
Derbi italian midis Napolit dhe Milanit prodhon spektakël, lojë të bukur dhe shumë gola transmeton Faktiditor.Ishin napolitanët që morrën tre pikë por edhe Milani nuk e la të qetë skuadrën kundërshtare.Pas dy golave të Milik erdhi reagimi i Milanit duke barazuar shifrat por jo edhe duke mbajtur numrin e barabartë të lojtarëve sepse morri dy kartona të kuq që e vunë para aktit të kryer skuadrën Kuq e Zi.Milan barazoi përmes Niang dhe Suso ndërsa dy golat tjerë të fitores për Napolin i shënuan Callejon dhe Romagnoli./Faktiditor/

 

https://www.youtube.com/watch?v=wD21gFC0GnE

Comments