Dhunohet rëndë biznesmeni libanez! Ministrat Beqaj dhe Ikonomi e vizitojnë në spital!

180

Moebel THEMA

ilir-beqja_

Një biznesmen libanez me pasaportë amerikane është shtruar tek spitali “Hygeia” pasi është dhunuar nga persona të paidentifikuar.

Bëhet fjalë për biznesmenin që do të ndërtojë resorin turistik tek Gjiri i Lalzit.

Policia ka rrethuar të gjithë zonën e spitalit, ndërkohë që mësohet se aty kanë mbërritur edhe shumë ministra e zyrtarë të Qeverisë.

Burimet sqarojnë se në spital ndodhen ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj, ministrja e Ekonomisë Milva Ikonomi, ish-ministri Ilirjan Celibashi, deputeti dhe kryetari i PR Fatmir Mediu etj.

Nuk janë ende të qarta shkaqet e ngjarjes së rëndë. syri.net

Comments