Distria rrëmben të artën në Paris

314

Distria Krasniqi ka mposhtur hungarezen Reka Pupp për ta rrëmbyer kështu medaljen e artë në Grand Slamin e Parisit.

Në përballjet që Disi ka pasur ndaj Rekas, vlen të theksohet se kjo është fitorja e saj e gjashtë, ndërsa ka pësuar vetëm një humbje.

Në gjysmëfinale të kategorisë deri 52 kg, Distria e mposhti francezen Amandine Bucharsld.

Ndaj saj dominoi plotësisht dhe fitoi me dy uazari, përkatësisht me Ippon. /Klankosova.tv

Comments