Dortmund shkatërron Volfsburgun-Video

189

Image result for wolfsburg dortmund  1-5
Në superderbin gjerman Borusia Dortmund shkatërron në transfertë skuadrën e Volsburgut në një ndeshje krejtësisht të dominuar nga verdhezinjtë transmeton Faktiditor.Për nga lojtarët që ka Volfsburgu ky rezultat është i ekzagjeruar, madje i papritur, por Dortmund ka shënuar afër 20 gola në tre ndeshjet e fundit përfshirë edhe skuadrën e Besnik Hasit në Champions League.Borueis është e dyta në tabelë me nëntë pikë pas liderit Bayern që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.Për Borusian shënuan
Raphael Guerreiro,dy gola Pierre-Emerick Aubameyang dhe nga një Ousmane Dembele dhe Ousmane Dembele ndërsa për vendasit golin e vetëm e shënoi Daniel Didavi në minutën e 53./Faktiditor/.

https://www.youtube.com/watch?v=6oXXeHro4NM

https://www.youtube.com/watch?v=rRDWJd_Yz0c

 

Comments