Dy incidente me të shtëna në qendër të Minneapolis, plagosen 6 persona

145

 

Moebel THEMA

460x_1475502563-4826458

Policia në Minneapolis të Shteteve të Bashkuara raporton se gjashtë persona janë plagosur në dy incidente të ndara me të shtëna në qendër të qytetit

Autoritetet janë duke hetuar rastin për të parë nëse këto dy incidente kanë lidhje njëra me tjetrën.

Ndërkohë, është arrestuar një i dyshuar, por nuk dihet ende se në cilin incident me të shtëna ka qenë i përfshirë.

Në mesin e të lënduarve janë pesë burra dhe një djalosh i ri.

Comments