E dhimbshme në Shkup: Mbytet gjyshja dhe vogëlushi 6 vjeçar, gjyshja mbante në krah vogëlushin

182

13936948_1027266027389066_515953157_n

Po kërkohet për trupin e gjashtë e 6 vjeçarit në Hasanbeg, të cilin përmbytjet e kanë larguar nga e gjyshes së tij.

“Janë mbytur të dytë, Gjyshen e kemi gjetur kanal të mbytur. Për djaloshin kemi kërkuar gjithë natën dhe poashtu edhe sot”, tha Avdiu, një burrë 60-vjeçar nga Hasanbeg, i cili tha se mezi ka arritur të shpëtojë, njofton TetovaSot.

Banorët dyshojnë se të paktën ka të paktën 30 të vdekur, kryesisht persona të moshuarit dhe fëmijë.

Deri më tani, Ministria e Brendshme ka konfirmuar për vdekjen e 20 personave./TetovaSot/

Comments