E tmerrshme: Hëngri djathë në Greqi, ja çfarë i ndodhi (FOTO)

241

Një turiste e pësoi shumë keq pasi hëngri djathë dhie, që nuk ishte i pasterizuar.

Britanikja Sam Philpott ishte për pushime në Greqi me prindërit e saj, kur hëngri një sasi të konsiderueshme djathi dhie në ishullin e Kosit.

Por tashmë 22-vjeçarja, tre vjet më pas, nuk lëviz dot nga krevati.

Ajo ka kriza migrene, vjellje, temperaturë, dridhje, dobësi dhe dhimbje të padurueshme.

“Kush e dinte për atë djathin e pasterilizuar. Ishte i shijshëm dhe më solli shumë gëzim në atë momente. Tani dua t’i jap fund jetës për shkak të dhimbjeve”.

Vajza mendohet se është prekur nga bruceloza, që nuk ekziston në Britani, por që vjen nga kafshët.

Tani ajo po i nënshtrohet një terapie intravenoze- futja e antibiotikëve dhe suplementeve të vitaminës direkt në vena.

Trajtimin po e bën në SHBA.

Prindërit shpresojnë se do të japë efekt.

Comments