Edhe një tërmet i fuqishëm dridhi Shkupin, në ora 19.53, njofton Portalb.mk.

Sipas Qendrës Seizmike Evropiane, tërmeti ka qenë 4.0 shkallë, në thellësi prej 5 kilometra dhe ka ndodhur rreth 5 km në juglindje të Shkupit.

Tërmetin e kanë ndjerë fuqishëm edhe banorët e qyteteve të tjera në Maqedoni.