Edhe Shkupi nderon policin hero, Afrim Bunjaku! Sonte vendosen lule dhe ndizen qirinjë tek sheshi “Skenderbeu”

150

Edhe qytetarët e Shkupit sonte do të solidarizohen me familjen e rreshterit Afrim Bunjaku, i cili u vra dje pas sulmeve të terroristëve serb në manastirin në Zveçan të Mitrovicës së Veriut.

Me ndezjen e qirinjëve dhe vendosjen e luleve në sheshin Skenderbeu në Shkup me fillim nga ora 19:00, Shkupi i bashkohet maratonës nderuese për policin hero që organizon Prishtina dhe Tirana.

Njoftimi i plotë:

Sot në ora 19:00 të mblidhemi në Sheshin Skënderbeu në Shkup të bëjmë homazhe për policin e ndjerë, Afrim Bunjaku.

Dikush bën lutje, dikush ndez qirinj e dikush edhe vendos lule.

Nuk ka rëndësi mënyra, por me rëndësi është të jemi të pranishëm dhe të vlerësojmë dhe respektojmë veprën heroike të vëllaut tonë nga Kosova dhe ti tregojmë gjithëve se JEMI NJË

Comments