Edi Rama takon Erdoganin, ja për çfarë diskutuan

322

Pas samitit G20 Presidenti turk ka kaluar kryeministrin e Shqipërisë. Takimi është zhvilluar në kuadër të Kongresit Botëror të Naftës që do të mbahet nesër në këtë qytet. Rama ka qëndruar me Erdogan për 90 minuta.

Ata kanë biseduar mbi disa projekte të përbashkëta, mes tyre edhe ndërtimi i aeroportit të Vlorës dhe linjën ajrore shqiptare, që do të vihet në funksion me asistencën e Turkish Airlines.

Me sa duket Presidenti Trump ia ka lenë Ballkanin kancelares Merkel dhe Presidentit turk Erdogan.

Comments