Emisari Lajçak arrin sot në Kosovë, pasdite takon Kurtin dhe Osmanin

90

Emisari i BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak sot arrin në Kosovë ku do të takohet me krerët e shtetit, raporton Gazeta Express.

Lajçak pritet ta takojë presidenten Vjosa Osmani në ora 17:00 ndërkaq në ora 18:00 ai do të takohet edhe me kryeministrin Albin Kurti.

Moebel THEMA

Diplomati sllovak do t’i takojë edhe krerët e partive politike në Kosovë.

Lajçak ka qëndruar dje në Serbi ku është takuar me presidentin Aleksander Vuçiq.

Comments